Aktualności

        • Miejskie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Miejskie zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Podczas miejskiego zakończenia roku szkolnego 2025/2026 w Zespole Szkół Gospodarczych wyróżniono najlepszych uczniów elbląskich szkół oraz nauczycieli, których zaangażowanie i praca przyczyniają się do sukcesów młodych ludzi.

            Z dumą informujemy, że w gronie wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Elbląga znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły.

            🎓 Wyróżnieni uczniowie:
            🌟 Maria Stępkowska
            🌟 Julian Łasiński

            👏 Wyróżnieni nauczyciele:
            🌹 Wioletta Szulaczuk
            🌹 Justyna Morawska 
            🌹 Grzegorz Zyśk

            Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym! Dziękujemy nauczycielom za ich codzienne zaangażowanie i pasję, a uczniom życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej motywacji do rozwijania swoich talentów.

            Jesteśmy z Was bardzo dumni! ❤️

        • Zakończenie roku szkolnego w klasach 1–3
          • Zakończenie roku szkolnego w klasach 1–3

          • Dziś uroczyście zakończyliśmy rok szkolny w klasach 1–3. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3a, którzy zabrali nas w wyjątkową, morską podróż. Na scenie nie zabrakło syrenek, dzielnych marynarzy i odważnych piratów, a wakacyjny klimat wprawił wszystkich w doskonały nastrój.

            Podczas uroczystości wyróżniono uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli szczególne sukcesy i z zaangażowaniem rozwijali swoje pasje. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

            Na zakończenie uczniowie klas drugich wykonali piosenkę, która była pięknym akcentem kończącym wspólne świętowanie.

            Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za cały rok pełen pracy, wyzwań i wielu wspólnych chwil. Absolwentom klas trzecich życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji, a wszystkim uczniom bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji!

        • Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026 klas 4-7
          • Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026 klas 4-7

          • Kolejny rok szkolny oficjalnie przeszedł do historii. 
            W naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie dla klas 4-7, które było doskonałą okazją do podsumowania minionych miesięcy pełnych wyzwań i wytężonej pracy. Dzisiejszy apel pokazał, jak wspaniałą, zdolną i ambitną mamy młodzież.
            Tytuł - Najlepszy z Najlepszych SP 1 - powędrował do Kuby Jurewicza z klasy 7a, który jest finalistą Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Swoją postawą i zaangażowaniem Kuba udowodnił, że chcieć to móc. 
            Na środek sali dumnie wystąpili również wyróżnieni uczniowie poszczególnych klas, którzy ciężko pracowali na swój sukces.
            Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli średnią 5.0 i powyżej oraz otrzymali bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania.
            Należy również wspomnieć 
            o naszych szachistach, których osiągnięcia zostały na uroczystości docenione.
            Wielkie brawa dla wszystkich 
            za ten rok szkolny🌼🌼🌼
            Po części oficjalnej o  wspaniałą atmosferę zadbali nasi zdolni artyści.
            Obejrzeliśmy piękne występy przygotowane przez klasy 5 i gościnnie 4a.
            Wszystko to, wprowadziło nas w długo oczekiwany, wakacyjny nastrój.
            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzą Wam wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.
            Do zobaczenia w nowym roku szkolnym🍀🍀🍀

          • Świetliczaki czytają... etykiety

          • W świetlicy szkolnej Uczennice i Uczniowie przyglądali się składom produktów spożywczych i dyskutowali o nich. Zajęcia odbyły się w ramach projektu edukacyjnego "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną".

            Szczególną uwagę dzieci zwracały na to, czy wśród składników, z których przygotowane zostały produkty poddane analizie, znajduje się olej palmowy / utwardzony. Właśnie ten rodzaj tłuszczu zawierały słodycze, po zjedzeniu których zwierzęta - bohaterowie kolejnej opowieści małpki Iwony, zaczęły uskarżać się na dolegliwości.

            Świetliczaki wysłuchały wierszowanej historii, którą napisała Małgorzata Wiśniewska - Olejnik. Dzieliły się także swoją wiedzą z zakresu zdrowego żywienia.

            Spotkanie zostało zrealizowane na podstawie materiału przygotowanego przez twórców projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną" z okazji Dnia Bez Oleju Palmowego. Dzień ten jest obchodzony co roku i przypada 1 lutego.

            Były to już trzecie zajęcia na ten temat adresowane do dzieci, które korzystają ze świetlicy. Pierwsze spotkanie miało miejsce w lutym, zaś drugie - w maju.

            Organizatorem projektu jest Wydawnictwo Edukacyjne Kapelusz z Kwiatami.

          • Każda kropla cenniejsza niż złoto

          • Nasze codzienne wybory i decyzje, nawet w - z pozoru - drobnych sprawach, mają wpływ nie tylko na nasze własne życie, ale też na życie innych ludzi, los zwierząt, na rośliny, stan środowiska, przyszłość całej planety... - Świetliczaki mogły się o tym przekonać, poznając skutki beztroskiego zachowania pewnej Kapibary.

            Kapibara zużywała ogromne ilości wody. Nie szanowała jej, nie korzystała z niej w sposób racjonalny, odpowiedzialny, ani oszczędny. Nie rozumiała i nie dostrzegała tego, że jej postępowanie sprawia, iż dla innych - i na inne cele oraz potrzeby wody już nie starcza. Nadmierne zużywanie wody przez Kapibarę wprost zagrażało więc zdrowiu i życiu innych zwierząt, w tym Słoniowi, szkodziło całej przyrodzie, zaburzało naturalne procesy, które zachodzą w środowisku.

            Historię Kapibary i zwierząt, które miały nieszczęście mieszkać w jej sąsiedztwie, dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej poznały za sprawą projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną". Losy zwierzęcych bohaterów stały się także inspiracją dla stworzenia krótkich scenek,  które Uczennice i Uczniowie z zaangażowaniem odegrali w świetlicowym teatrzyku.

            Zajęcia zostały zrealizowane na podstawie materiału przygotowanego przez twórców projektu z okazji Światowego Dnia Wody. Święto to jest obchodzone co roku, w dniu 22 marca.

            Było to już trzecie spotkanie na ten temat adresowane do dzieci, które korzystają ze świetlicy. Pierwsza grupa świetliczaków brała udział w zajęciach nawiązujących do tematyki Światowego Dnia Wody w marcu, a druga - w maju.

            Organizatorem projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną" jest Wydawnictwo Edukacyjne Kapelusz z Kwiatami.

          • Klasa 1b w projekcie „Mali Matematycy”

          • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 1b z zaangażowaniem uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Mali Matematycy”.

            Podczas realizacji projektu dzieci odkrywały, że matematyka towarzyszy nam każdego dnia – podczas zabawy, zakupów, planowania czasu czy obserwowania otaczającego świata. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach rozwijających umiejętności matematyczne poprzez doświadczenia, gry i zadania praktyczne.

            Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie:

            - zapoznali się z podstawowymi pojęciami geometrycznymi i rozwinęli wyobraźnię przestrzenną,

            - nauczyli się wykorzystywać matematykę w codziennym życiu,

            - doskonalili krytyczne i logiczne myślenie,

            - rozwinęli kompetencje społeczne poprzez współpracę w grupie.

            Udział w projekcie był dla dzieci doskonałą okazją do nauki poprzez działanie oraz przekonania się, że matematyka może być ciekawa, praktyczna i pełna dobrej zabawy.

          • Tydzień Bezpieczeństwa w klasach 1–3 zakończony!

          • Uczniowie klas 1–3 zakończyli dziś Tydzień Bezpieczeństwa, podczas którego utrwalali i poszerzali swoją wiedzę na temat ochrony danych osobowych oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Czytali historyjki przedstawiające właściwe i niewłaściwe zachowania, rozwiązywali zadania oraz rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

            Uczniowie klasy III B szczególną uwagę poświęcili odpowiedzialności społecznej i budowaniu swojego wizerunku w internecie. Zastanawiali się, jak dbać o siebie i innych oraz jakie informacje warto publikować w sieci.

            Na zakończenie dzieci wykonały prace podsumowujące, w których przedstawiły najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, w internecie, w górach i nad wodą. Przypomniały również, jak dbać o zdrowie psychiczne oraz jak udzielać pierwszej pomocy.

            Dzięki tym działaniom uczniowie utrwalili wiedzę o tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo, chronić dane osobowe i odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii. Brawo za zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach!

        • Spotkania z policjantami
          • Spotkania z policjantami

          • W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z policjantami 👮‍♂️👮‍♀️, którzy przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji:
            🌊 nad wodą,
            ⛰️ w górach,
            💻 w czasie korzystania z internetu,
            🚲 podczas jazdy na rowerze i 🛴hulajnodze.

            Policjanci zwrócili uwagę, że zgodnie z nowymi przepisami kask ochronny jest obowiązkowy dla osób do 16. roku życia ⛑️

            Dziękujemy funkcjonariuszom za cenne wskazówki, poświęcony czas i ciekawe spotkania 😊👏

            Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże wszystkim uczniom spędzić wakacje bezpiecznie, radośnie i odpowiedzialnie ☀️🏖️

        • Piąty dzień Tygodnia Bezpieczeństwa - odpowiedzialność społeczna oraz wizerunek w sieci
          • Piąty dzień Tygodnia Bezpieczeństwa - odpowiedzialność społeczna oraz wizerunek w sieci

          • Piąty dzień Tygodnia Bezpieczeństwa poświęcony był tematyce odpowiedzialności społecznej oraz wizerunku w sieci 💻🌐
            Podczas zajęć uczniowie czytali historyjkę, a następnie wcielali się w rolę detektywów uczuć. Starali się nazwać emocje bohaterów, przewidywali możliwe skutki ich zachowań oraz wymyślali własne zakończenia historii, która mogłaby przydarzyć się każdemu. Ważnym elementem zajęć była także rozmowa o tym, jak sami postąpiliby w podobnej sytuacji. 
            W czasie lekcji wykorzystano filmy: 🎥 Sieciaki.pl – Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, 🎥 „Wizerunek w sieci” – Katarzyna Kujawa, OSE IT Szkoła. Celem zajęć było przybliżenie uczniom zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagadnień związanych z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi wizerunku. Omówione zostały pojęcia wizerunku i dóbr osobistych, a także kwestie związane z udostępnianiem zdjęć i publikowaniem treści w sieci. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, podawali przykłady z życia, wymieniali się swoimi uwagami i spostrzeżeniami oraz wspólnie wyciągali wnioski, jak publikować odpowiedzialnie. 
            Uczniowie klasy IV b wzięli również udział w warsztatach „Wizerunek w sieci” zorganizowanych przez Bibliotekę Elbląską. Podczas zajęć pracowali w grupach nad hasłem: „Pomyśl, zanim wrzucisz coś do sieci”.
            Zastanawiali się także, w jakich miejscach w internecie najczęściej udostępniamy swój wizerunek i jakie mogą być tego konsekwencje. Wspólnie rozważali, co można publikować w sieci, a czego lepiej unikać.
            To był dzień pełen ważnych rozmów, refleksji i praktycznych wskazówek, które z pewnością pomogą naszym uczniom korzystać z Internetu w sposób świadomy, bezpieczny i odpowiedzialny 😊👏
            Tym samym zakończyliśmy Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole — tydzień pełen cennych spotkań, rozmów i działań, które przypomniały wszystkim, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych każdego dnia. 💙

        • Cyber-bezpieczni - zajęcia w ramach projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną"
          • Cyber-bezpieczni - zajęcia w ramach projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną"

          • Czym jest dezinformacja? Co to jest fake news? Co zrobić, gdy ktoś, kogo nie znamy, próbuje nas wciągnąć w rozmowę na czacie? - W świetlicy szkolnej mówiliśmy o zagrożeniach, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu.

            Do zastanowienia się nad tym, które z naszych zachowań są ryzykowne, a które pozwolą w bezpieczny sposób funkcjonować w cyberprzestrzeni, miały zachęcić dzieci perypetie zwierzęcych bohaterów: Liska, Jeża, Zająca i małej Sowy. Każda z postaci na własnej skórze przekonała się, że brak wiedzy, bezgraniczna wiara w prawdziwość wszystkiego, co publikowane jest w sieci oraz nieostrożność to gotowy przepis na kłopoty.

            Uczennice i Uczniowie dowiedzieli się także jakie nawyki warto wdrożyć, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w wirtualnym świecie. 

            Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną" i zostało zrealizowane na podstawie materiału przygotowanego przez twórców projektu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Święto to jest obchodzone co roku, w lutym.

            Były to już trzecie zajęcia na ten temat adresowane do dzieci, które korzystają ze świetlicy. Pierwsza grupa świetliczaków brała udział w spotkaniu nawiązującym do tematyki Dnia Bezpiecznego Internetu w lutym, a druga - w maju.

            Organizatorem projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną" jest Wydawnictwo Edukacyjne Kapelusz z Kwiatami.

        • Klasa 7b na kręgielni Maszynownia
          • Klasa 7b na kręgielni Maszynownia

          • 18 czerwca 2026 r. klasa 7b wybrała się do kręgielni Maszynownia przy Hotelu Młyn w Elblągu. Podczas sportowej rywalizacji uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, a także spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Emocji nie brakowało, ponieważ każdy starał się zdobyć jak najlepszy wynik i wspierał swoich kolegów oraz koleżanki z klasy.

            W klasyfikacji końcowej zwyciężyli:

            🥇 I miejsce – Mateusz Żyła – 97 punktów
            🥈 II miejsce – Olaf Wiśniewski – 78 punktów
            🥉 III miejsce – Amelia Polakowska, Kamil Paturalski i Mikołaj Lembowicz – po 73 punkty

            Gra w kręgle dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych emocji, radości i okazji do wspólnego świętowania udanych rzutów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrywkach, a przyjazna atmosfera sprzyjała integracji i budowaniu relacji w klasie. Wyjście było doskonałą formą aktywnego spędzenia czasu poza szkołą oraz nagrodą za całoroczną pracę i wysiłek włożony w naukę. Wszyscy wrócili do domów z uśmiechami na twarzach, bogatsi o nowe wspomnienia i pełni pozytywnej energii.
             

        • Dane osobowe niech zostaną prywatne! - kolejne zajęcia w ramach projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną"
          • Dane osobowe niech zostaną prywatne! - kolejne zajęcia w ramach projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną"

          • Zwierzęcy bohaterowie, którzy doświadczają trudności takich, z jakimi mierzy się coraz więcej ludzi w różnym wieku... - tym razem za sprawą projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną" świetliczaki przyjrzały się bliżej tematowi danych osobowych i ich ochrony.

            W czasie zajęć dzieci, które korzystają ze świetlicy szkolnej, poznały napisaną przez Małgorzatę Wiśniewską - Olejnik historię pewnej Zebry. Zebrę tak pochłonęła gra w internetowym serwisie, że gdy na ekranie wyświetliła się wiadomość o tym, że w łatwy sposób może zostać liderką rankingu grających - jeśli tylko poda dane dostępowe do swojego konta w tym serwisie, bez namysłu przesłała dane do logowania. W ten sposób umożliwiła podstępnej Hienie przejęcie konta - i przekazała jej informacje, którymi nie należy się dzielić z przypadkowymi osobami.

            Uczennice i Uczniowie dowiedzieli się czym są dane osobowe, jakiego rodzaju informacje powinniśmy traktować jako poufne, jakich zasad należy przestrzegać, by zadbać o swoje bezpieczeństwo m. in. w cyberprzestrzeni, w jaki sposób mogą działać internetowi przestępcy i co się może stać, jeżeli korzystając z zasobów Internetu, nie zachowamy ostrożności. 

            Spotkanie zostało zrealizowane na podstawie materiału przygotowanego przez twórców projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną" z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych, który obchodzony jest co roku, w dniu 28 stycznia. 

            Były to już trzecie zajęcia na ten temat adresowane do dzieci, które korzystają ze świetlicy. Pierwsza grupa świetliczaków brała udział w spotkaniu nawiązującym do tematyki Dnia Ochrony Danych Osobowych w styczniu, a druga - w maju.

            Organizatorem projektu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwoną" jest Wydawnictwo Edukacyjne Kapelusz z Kwiatami.

        • 4-bój LA klas VI i młodszych
          • 4-bój LA klas VI i młodszych

          • W dniu 17.06. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Saperów, odbył się 4-bój LA klas VI i młodszych. Żeńska ekipa w składzie: Lena Grzymkowska, Zofia Lassman, Pola Ogórek, Wiktoria Rogozińska i Paulina Wiśniewska, zajęła wysokie czwarte miejsce, a męska uplasowała się na miejscu siódmym. Skład zespołu chłopców: Jakub Rentflejsz, Igor Hryniewicz,  Łukasz Podolski,  Kamil Wencius i Jan Sztandera. 
            Gratulujemy i dziękujemy za godne i waleczne reprezentowanie Szkoły. 🏆

        • WYCIECZKA DO SKANSENU PSZCZELARSKIEGO
          • WYCIECZKA DO SKANSENU PSZCZELARSKIEGO

          • 17 maja klasa IVa uczestniczyła w wycieczce do Skansenu Pszczelarskiego w Karczowiskach Górnych koło Elbląga.

            Dzieci uczestniczyły w zajęciach pszczelarskich, podczas których dowiedziały się dużo o fascynującym świecie pszczoły miodnej, zwiedziły skansen uli i podpatrywały jak pozyskuje się miód. Podczas zajęć dzieci poznały również tajniki pracy pszczelarza a także sprzęt pszczelarski. Dzieci degustowały różne rodzaje miodów i poznały produkty pszczele: pyłek, wosk, propolis oraz ich wykorzystanie.

            Na terenie Skansenu znajduje się ścieżka przyrodnicza pt. „Pszczela edukacja”, która w przyjazny dzieciom sposób przybliża świat pszczoły miodnej. Dzieci korzystały tutaj z gier interaktywnych, tablic edukacyjnych, uli edukacyjnych, wprowadzających w tajniki pszczelego świata.

            Jedną z atrakcji były warsztaty nt. „Tabliczki z wosku pszczelego”, podczas których dzieci uczyły się robić tabliczki z wosku pszczelego z wykorzystaniem ziół i roślin miododajnych i pyłkodajnych.

            Miłym zakończeniem była integracja uczestników wycieczki przy ognisku z kiełbaskami.

            Dzieci zdobyły podczas wycieczki ważną wiedzę. Pszczoły zapylają ponad 70% roślin na Ziemi, dzięki ich pracy mamy ponad 90% żywności. Ich rola w przyrodzie i w naszym życiu jest nie do przecenienia. Niestety z roku na rok pszczół jest coraz mniej. Dlatego pamiętajmy, że ich przetrwanie zależy w znacznym stopniu od nas!

        • Trzeci dzień Tygodnia Bezpieczeństwa w klasach I-III
          • Trzeci dzień Tygodnia Bezpieczeństwa w klasach I-III

          • W ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa” uczniowie klas I–III uczestniczyli dziś w zajęciach poświęconych bezpiecznemu wypoczynkowi w górach oraz nad wodą.  Podczas wspólnych rozmów, zabaw edukacyjnych, prac plastycznych i zadań zespołowych dowiedziały się, jak odpowiednio przygotować się do górskiej wędrówki, co powinno znaleźć się w plecaku turysty oraz dlaczego tak ważne jest przestrzeganie oznaczeń i komunikatów pogodowych. Nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie nad wodą. Uczniowie przypomnieli sobie zasady korzystania z kąpielisk, poznali znaczenie pracy ratowników oraz dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Szczególnym punktem dnia było spotkanie z policjantem, który przekazał uczniom najważniejsze wskazówki dotyczące bezpiecznego spędzania wakacji. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas zabaw, podróży, wycieczek oraz kontaktów z nieznajomymi.