• 2024/2025

• Zaczynamy kolejny sportowy rok w SP 1

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły brali udział w Jesiennych Biegach Przełajowych w ramach XXXIX Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i zdobyli dobre lokaty.
          Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wzorową  postawę oraz walkę do samego końca👏👏👏.
          Godnie reprezentowaliście naszą szkołę💪💪!

Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zapraszają na przejazd rowerowy zorganizowany z okazji Elbląskiego Dnia Bez Samochodu. Zbiórka na Placu Jagiellończyka od godziny 10:30 w dniu 21 września (sobota). Początek przejazdu o godzinie 11.00.

Przejazd zostanie przeprowadzony na następujących ulicach miasta Elbląga, zaczynając się na Placu Jagiellończyka i kończąc na Torze Wrotkarsko-Łyżwiarskim Kalbar przy ulicy Agrykola:
          Plac Jagiellończyka – Teatralna – Browarna – Mazurska – Odrodzenia – Ogólna – Konopnickiej – Piłsudskiego – Marymoncka – Sybiraków – Chrobrego – Kościuszki – Tor Kalbar.

Trasa: https://ridewithgps.com/routes/47699950

Długość 10 km, czas przejazdu około 1 godziny. Jedziemy grupą (peletonem) w towarzystwie służb Policji i Straży Miejskiej.

Na torze Kalbar po zakończeniu przejazdu odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych elbląskich rowerzystów i rowerzystek oraz elbląskich szkół biorących udział w czerwcowej rywalizacji Aktywnych Miast o tytuł rowerowej stolicy Polski.

W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły brali udział w sztafetowych biegach przełajowych. Najbliżej podium uplasowali się chłopcy z klasy VII i VIII zajmując czwarte miejsce. Na pochwałę zasługują jednak wszyscy uczestnicy sztafet, ponieważ trasa była trudna i wymagająca. Jesteście niesamowici!!! Brawa dla Was wszystkich👏👏👏

Wielkimi krokami zbliża się w naszej szkole Europejski Dzień Sportu Szkolnego🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️.
          Nasza szkoła dołącza do tysięcy placòwek z całego świata. Będziemy promować aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia🤾‍♂️🏊‍♂️🤸🤽‍♂️🏇.

W dniu dzisiejszym dziewczęta z naszej szkoły z klas VIII i młodszych brały udział w zawodach z piłki ręcznej w ramach MIMS. Pomimo tego, iż nie weszły do finałów to walczyły bardzo dzielnie z SP 9 oraz Sp11. Mecze były bardzo trudne i wyrównane. Wyniki to 8:9 z SP 9 oraz 3:5 z SP 11. Gratulacje należą się za walkę do ostatniego gwizdka 👏

Projekt ten w naszej szkole realizowany  był pod hasłem:,, Dzień z Tenisem".
          Inicjatywa ta zachęciła uczniòw do spędzania wspólnego czasu na zabawie,przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej.
          W tym dniu bawiliśmy się na lekcjach wychowania fizycznego  matematyki ,czy języka polskiego.
          Uczniowie skorzystali z Ruchowego Planu Lekcji podczas zajęć w klasie.
          #BeActive#RuchowyPlanLekcji.
          W tym dniu nie zabrakło ruchu ,ani  zabawy.
          Niewątpliwie dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, o czym świadczą olbrzymie emocje ,towarzyszące uczniom podczas fizycznych zmagań oraz bardzo pozytywne opinie podsumowujące to sportowe przedsięwzięcie.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z  #ESSDPoland2024.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom,którzy włączając się  do projektu zachęcili młodzież do aktywności fizycznej.
          Do zobaczenia za rok!!!

#ESSDPoland2024#ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024#RuchowyPlanLekcji@EuropejskiDzienSportuSzkolnego@essdeurope@fundusz.pfron  @unicefpolska

Europejski Dzień Sportu Szkolnego #ESSD2024 to międzynarodowa inicjatywa, której głównym celem jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci. W naszej szkole kolejne wyzwanie podjęły klasy IV-VIII biorąc udział w biegach sztafetowych. Każda klasa wystawiła ośmioro reprezentantów ze swojej klasy (czterech chłopców i cztery dziewczynki) którzy rywalizowali z rówieśnikami z innych klas.
          Wyniki:
          I m. VIII b
          II m. VIII c
          III m. VIII a
          Oprócz rywalizacji liczyła się dobra zabawa oraz wspaniały doping pozostałych uczniów oraz nauczycieli .
          Uczniowie skorzystali z Ruchowego Planu Lekcji podczas zajęć w klasie.
          #BeActive#RuchowyPlanLekcji.
          W tym dniu nie zabrakło ruchu ,ani  zabawy.
          Niewątpliwie dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, o czym świadczą olbrzymie emocje ,towarzyszące uczniom podczas fizycznych zmagań.
          Zachęcamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z  #ESSDPoland2024.
          Do zobaczenia za rok!!!

W naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego realizują ogólnopolski projekt „Mały Mistrz”😊

Nasz aktywny udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego 2024 został potwierdzony certyfikatem😊
          #BeActive
          #ESSD2024
          #RuchowyPlanLekcji
          #ESSDPoland2024

Dnia 14 października, w ramach profilaktyki zdrowotnej i realizacji kierunków  polityki oświatowej  w roku szkolnym 2024/25, odbyły się w naszej szkole zajęcia prowadzone przez specjalistów z elbląskiego WOPR. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć filmiki instruktażowe oraz pod okiem specjalistów, w sposób praktyczny, poćwiczyć na fantomach.