Przypominamy, że w dniu jutrzejszym, tj. 11 stycznia 2022r. od godz. 8.00, w szkołach organizujących wypoczynek, wydawane będą karty na pólzimowisko.
Konkurs plastyczno-literacki „Złóż życzenia Adasiowi”
Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim „Złóż życzenia Adasiowi”. Konkurs miał na celu przybliżenie postaci patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza oraz rozwijanie zdolności manualnych i literackich. 24 grudnia nasz patron obchodzi urodziny, imieniny oraz święta bożonarodzeniowe dlatego też uczniowie mogli złożyć życzenia z tych okazji. Niektórzy przenieśli się w czasie i składali życzenia jakby był on ich kolegą ze szkolnej ławki lub sąsiadem, który napisał największe literackie dzieło. Z około trzystu prac postanowiono wyróżnić osiem. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi po powrocie na nauczanie stacjonarne, a tymczasem proszę podziwiać prace naszych uczniów. Ilona Król
Wyniki konkursu "Jak walczyć z cyberprzemocą"
Uczeń z kłasy VII a Antoni Krasowski otrzymał nagrodę Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za zajęcie drugiego miejsca w konkursie na mem profilaktyczny pod haslem "Jak walczyć z cyberprzemocą". Antkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Janiszewska-Mizerska
3
Wyniki konkursu - Najpiękniejsza kartka świąteczna
W czwartek, dn. 16.12.2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu graficznego na
Najpiękniejsza Kartkę Świąteczną w programie Paint dla klas I - III.
Komisja miała nie lada problem z wyborem najciekawszej kartki. Wszystkie kartki były
bardzo oryginalne i staranne, a niektóre z nich zaskakiwały pięknym i kreatywnym wnętrzem
a także serdecznymi życzeniami.I klasa:
I miejsce – Halicka Nina z klasy 1c
II miejsce – Lamp Aleksandra z klasy 1c
III miejsce – Urbaniak Jakub z klasy 1bII klasa:
I miejsce – Turek Mateusz z klasy 2a
II miejsce – Żyła Tytus z klasy 2b
III miejsce – Siedlecki Piotr z klasy 2bIII klasa:
I miejsce – Świętoniowska Hanna z klasy 3b
II miejsce – Dereszewska Anna z klasy 3b
III miejsce – Kowalewska Maja z klasy 3bSerdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim za udział w konkursie.
Marta Leja
Wyniki konkursu "Niebieski koralik"
Dnia 15.12.2021 r. o godz. 12 55 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla
uczniów klas drugich i trzecich zatytułowany: „Niebieski koralik”. Dotyczył
znajomości książki Marii Krüger „Karolcia”.Wyniki:
I miejsce: Wojdon Oliwier z klasy 3a
II miejsce: Żyła Tytus z klasy 2b
III miejsce: Chrząszcz Zuzanna z klasy 2aZwycięscy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.
Serdecznie gratulujemy!!!Biblioteka
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
"Mikołajkowe szach-maty"
Zawodnicy UKS SKOCZEK Elbląg i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 biorący udział w projekcie "Edukacja przez szachy w szkole" uczestniczyli w konkursie plastycznym "Mikołajkowe szach-maty". Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I-III
I Mateusz Turek
II Miłosz Mikulski
III Piotr Krauze
Klasy IV-VIII
I Lena Janaszak
II Alan Goljat
Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom ciekawych prac i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych o tematyce szachowej!!!
3
VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY
10.12.2021r. w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY,
Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Skoczek” Elbląg oraz SP1.
Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund w 1 dzień w jednej grupie. Tempo gry: 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii, wg kodeksu szachowego PZSzach.
Do rywalizacji sportowej przystąpiło 27 szachistów z 8 szkół podstawowych.
Puchary w kategorii drużyna wywalczyły szkoły:
I miejsce SP 1
II miejsce SP 12
III miejsce SP 15
Medale w kategorii dziewczęta otrzymały:
złoty medal – Maliszewska Aleksandra
srebrny medal – Kierul Alicja
brązowy medal – Grabowska Maja
Medale w kategorii chłopcy otrzymali:
złoty medal -Trochimczuk Szymon
srebrny medal – Krasowski Antoni
brązowy medal – Duda Miłosz
Szczegółowe wyniki podane są na stronie Chess Arbiter
Dyplomy, nagrody, słodki poczęstunek dla wszystkich zawodników ufundował Hotel Tristan, Katy Rybackie. Gościem turnieju był Święty Mikołaj – wręczył zawodnikom nagrody i słodki upominek.
Do bezpiecznego przebiegu zawodów przyczynili się wolontariusze, p. Robert Czarnecki oraz uczniowie klas VIII z SP1.
Irena Sokołowska
6
Mikołaj w 7 c
Na godzinie wychowawczej w naszej klasie pojawił się Mikołaj. Dla każdego miał prezenty! Jednak, aby coś dostać, należało wykonać jakieś zadanie, np. zatańczyć, zaśpiewać, powiedzieć wierszyk, itp. Nie było to łatwe, jednak daliśmy radę.
Bardzo miło spędziliśmy czas.
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
Wyniki konkursu bibliotecznego!
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu zorganizowanego w naszej bibliotece szkolnej, promującego czytelnictwo wśród uczniów.
Dziękujemy za liczny udział wszystkim chętnym, Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.
W klasach II – III:
1 miejsce: Kacper Leńczuk 3a
2 miejsce: Nadia Wysocka 3b
3 miejsce ex aequo: Maurycy Jabłoński 2b, Lena Kopyść 2c, Mateusz Turek 2a,
W klasach IV – VIII:
1 miejsce: Lena Janaszak 4a
2 miejsce: Wojciech Nasarzewski 4a
3 miejsce: Helena Krasowska 4a
1
Drodzy Czytelnicy!
Mamy dla Was kolejne nowości książkowe, zakupione dzięki środkom Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Jeśli dopadła Was zimowa chandra to zapraszamy do biblioteki!
Przypominamy, że jest możliwość wypożyczania oraz rezerwowania książek przez Internet, za pomocą Librus e-Biblio: https://liblink.pl/6Su8eUlqtB
Zapraszamy!
Biblioteka
Konkurs na selektywną zbiórkę odpadów
W dniu 16 listopada bieżącego roku w ZUO odbyła się uroczystość podsumowania XXV edycji „Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Elbląg. Nasza szkoła miała przyjemność uświetnić tę uroczystość programem artystycznym.
W roli reprezentantów wystąpili uczniowie z klasy Ib i uczennice z klas Vb i Va. Zaprezentowali oni piosenki i krótką inscenizację, w której zawarte były wskazówki jak dbać i chronić naszą planetę Ziemię. Wszyscy artyści spisali się na medal.
1
"Fascynujacy świat zwierząt egzotycznych"
W ubiegłym tygodniu uczniowie z młodszych (Ic, Ib, IIa, IIIa, IIIb, IIIc) i starszych (IVc, Va, Vb, Vc, VIa, VIIe, VIIIb) klas uczestniczyli w żywej lekcji biologii. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się dużo na temat budowy, środowiska życia, upodobań pokarmowych różnych gatunków owadów, pajęczaków i gadów. Dzieci na żywo mogły oglądać i podziwiać fascynujący świat zwierząt egzotycznych a nawet dotknąć niektóre z nich. Wśród zwierząt tych były m.in.: pająki ptaszniki, skorpiony, owady takie jak modliszki, liśćce, straszyki, patyczaki, wije czy kameleony i gekony. Największym ulubieńcem wszystkich dzieci okazał się kameleon Nikodem.
Niektóre dzieci zdecydowały się nawet na hodowlę patyczaków i straszyków w swoich domach.
Lekcje te wywołały dużo pozytywnych emocji wśród uczniów!
Beata Gawkowska
9
Mikołajki dla Jasia
Zbliża się najpiękniejszy czas w roku – czas świąt Bożego Narodzenia. Czas radości, miłości i otwartych serc... Dlatego zwracamy się do wszystkich z prośbą o wsparcie akcji „Mikołajki dla Jasia” i zachęcamy do wzięcia udziału w licytacjach.
Jaś ma 15 miesięcy – większą część swojego życia spędził w gabinetach lekarskich i na wielu oddziałach w szpitalach w całej Polsce, a mimo to nadal nie ma postawionej diagnozy. Jest „wyjątkowy” – nie ma takiego drugiego przypadku w Polsce, ale właśnie ta „wyjątkowość” mu nie pomaga. Wiemy, że Jaś ma niewydolność podniebienia miękkiego, cechy zespołu opuszkowego spowodowane prawdopodobnie uszkodzeniem jąder nerwów czaszkowych (nerwu językowego, językowo-gardłowego i błędnego). Efektem tego jest dysfagia (zaburzenia połykania) i dyzartria wiotka (zaburzenia mowy). Jedyną metodą walki z tymi zaburzeniami są elektrostymulacje i rehabilitacja neurologopedyczna oraz fizjologiczna, które nie są refundowane przez NFZ. Jaś musi stymulować mięśnie i nerwy, nie tylko, aby mógł jeść samodzielnie i nigdy już nie wrócił do sondy, ale również w celu poprawy jego wydolności oddechowej, bo pojawiły się już bardzo niebezpieczne nocne zaburzenia oddychania i bezdechy spowodowane właśnie niewydolnością podniebienia.
Bardzo liczymy na Waszą pomoc!
Licytacje odbywają się na facebooku szkoły >>> https://www.facebook.com/sp1elblag
13
Z wizytą na Słowacji i Węgrzech
W dniach 11-17.10.2021 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, w ramach projektu "Powiedz NIE" Erasmus+, wyjechali na Słowację i Węgry. To było wydarzenie, które można by nazwać przyjemnym z pożytecznym. Nie były to tylko warsztaty, ale również pięć dni intensywnego zwiedzania, poznawania tradycji i zwyczajów Słowaków i Węgrów, ważnych historycznie i kulturowo miejsc tych państw, a przede wszystkim nowe znajomości z rówieśnikami i rozmowy z nimi w języku angielskim.
Już pierwszego dnia pobytu zachwycił nas widok z okien naszego hotelu "Panorama" - cudowne zakole Dunaju i ta mgła unosząca się nad wodą…
Drugiego dnia zauroczył nas Esztergom - miasto po węgierskiej stronie rzeki z przepiękną Bazyliką św. Stefana - węgierskie Gniezno.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy przepięknie położony zamek w Wyszehradzie - a raczej jego ruiny. Dopełnieniem tego dnia była perełka - Sentendre - odpowiednik polskiego Kazimierza nad Wisłą. Aura tego miasteczka zauroczyła nas wszystkich. Zwiedziliśmy tam muzeum marcepana, spróbowaliśmy specjału kuchni węgierskiej – langoszy, a całoroczny sklepik z ozdobami choinkowymi z elementami muzealnymi pozwolił nam poczuć już atmosferę świąt bożonarodzeniowych.
Zwiedziliśmy również czarujący Budapeszt. Spacerowaliśmy po Baszcie Rybackiej, podziwialiśmy odnowiony Parlament. Byliśmy również na Placu Bohaterów. Naszym przewodnikiem był Pan Wojciech Paczkowski - nauczyciel historii, który ciekawie opowiadał o zabytkach, kulturze, legendach.
Kolejnym punktem warsztatów był pobyt w zaprzyjaźnionej szkole w miejscowości Dunamocs, który przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie tej szkoły, na nasze powitanie, przygotowali krótką inscenizację i gry integracyjne, podczas których mogliśmy "szlifować" język angielski. Mogliśmy też zobaczyć, jak wyglądają ich lekcje i różne zajęcia warsztatowe.
Ostatniego dnia zostaliśmy zaproszeni do wspólnego zwiedzania ich Domu Regionalnego - lokalnego muzeum. Po odbytych zajęciach wyruszyliśmy na wspólną wycieczkę do miejscowości Komarno, gdzie mogliśmy spędzić wspólnie czas ze słowackimi koleżankami i kolegami z projektu. Spacerując i rozmawiając w języku angielskim odnajdowaliśmy kamieniczki wybudowane w stylu różnych państw UE - charakterystyczne miejsce Komarna.
Podczas pobytu w okolicy Śturova nie mogło zabraknąć wizyty u naszego rodaka - Jana III Sobieskiego, który jest bardzo ważną i cenioną postacią wśród Węgrów i Słowaków. Śturovo okazało się słynnymi Parkanami, gdzie wojska polskie rozgromiły wojska tureckie. Na pamiątkę tej bitwy wybudowano okazały pomnik polskiego króla. Teraz czekamy na rewizytę naszych nowych kolegów.8
"Szkoła do hymnu"
10 listopada, już po raz drugi, w ramach obchodów Święta Niepodległości, społeczność naszej szkoły, wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
Za włączenie się w inicjatywę otrzymaliśmy podziękowania i dyplom od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Znaleźliśmy się w gronie blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata.
Dzień Życzliwości
,,Dzień Życzliwości" w kolejnej odsłonie. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty z cytatami, zawierającymi treści związane z tematyką święta.
Uczniowie podczas przerw chętnie zapoznają się z ich przesłaniem😊
Życzliwość
Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać każdego dnia w domu, w szkole .
Samorząd Uczniowski w ramach ,, Dnia Życzliwości" umieścił na korytarzach szkolnych plakaty zawierające cytaty związane ze świętem.
Jako Samorząd Uczniowski będziemy wszelkie postawy życzliwości promować i okazywać w naszej szkole.
Zajęcia szachowe
W tym tygodniu dzieci na zajęciach szachowych poznały taktykę gry w szachy w 3 osoby. Nowa forma gry spowodowała skrajne emocje:radość, ciekawość, zainteresowanie, ekscytacje, strach, zniecierpliwienie.
3
SZKOLNY KONKURS „WIEDZA O ZDROWIU”
W dniu 18.11.2021r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w szkolnym konkursie „Wiedza o zdrowiu”.
Celem tego konkursu było rozwijanie wiedzy uczniów na temat zdrowia oraz promowanie zdrowego stylu życia.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów.
A oto laureaci:
I miejsce- Michał Kruszyński kl.VIIe
II miejsce- Alicja Rezmer kl.VIIIa
III miejsce- Michalina Kokitko kl.VIIIc
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i bony upominkowe do Empik-u. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodką nagrodę pocieszenia.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Beata Gawkowska
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie